SS Uudised
11.02.2012

11.veebruar 2012 Põhja kompanii suusarännak ja laskmised Männiku laskeväljal

Relvade väljastamine sujus kiirelt. Aega võttis sõjaväe suuskade sidemete parajaks tegemine.
Suusarännakul viis tempot peamiselt alla suusaklambrite probleemid. Järeldus: kes soovib, et suusad ja sidemed kindlalt toimiks võib osta matkapoest tross-sidemed.
Suuskadel rännakule Männiku tiirust üle järvede ja läbi metsa, asus teele 2 jagu+ eesjulgestus.
Tore oli see et mõlema jao kuulipildujad olid ka kaasas.
Laupäeva hommikul oli külma -17 kraadi kuid päike paistis ja külma ei tundnudki.


1.varitsus. Kui ületasime Männiku järve kitsust, siis sattus eesjulgestus varitsuse alla. Varitsuse mahasurumiseks paigutasime rühma 2 kuulipildujat katma ja nii ületasime järve kitsaskoha. Järeldus: rännaku trassil peab vältima varitsusohtlikke kohti (kasvõi üle järve liikudes) ja kui vältida ei saa, siis tugevama eesjulgestusega ja kohe kuulipilduja(d) katma panna ohtliku ala ületamist. Tegemata jäi maastiku vaatlus ja parim lahendus olnuks jätta KP
paar pikki teed katma, sest tee kulges piki järve kallast rühma liikumissuunas.

2.varitsus tehti meile järve ääres liikudes kalda järsakust ülevalt alla. Panime kiirelt lahingpaari üles , mis segas vastase tegevust ja liikusime ülejäänud rühmaga edasi. Natuke tulnuks parandada tegevust, kuidas lahingpaar järgi tõmmata.

3.varitsus tehti rühmale natuke enne 300m laskevälja. Kusjuures eesjulgestuses olles märkas n-ltn K.A. tee kõrval asunud hoonesse viinud värskeid jälgi. Liikusime siiski edasi ja peatselt tehti meie kolonni tagaosale varitsus.
Seejärel jõudsime laskeväljale ja kiiresti toimus soojade ja kuivad riiete vahetamine (ka järgmistel aastatel peame selleks tagama soojad väikebussid ).

Laskepäeval lasime Galilist laskeharjutusi 100m väljal ning KP paarid sooritasid laskmisi 300m väljal.
Lõunasöök oli tuntud headuses OÜ-lt Kompott.

Laskepäev õpetas eelkõige talvistes oludes varustust valima ja suuskadel liikuma (mis on vajalik oskus, kui tuleb 2010.a dets moodi lumetorm ja kriisi- või sõjaajal teesahad ei tööta igalpool).
Samuti oli oluline talvise varustusega laskeasendite valimine.

Laskepäev sujus hästi ja loodan et osalejad said vajalikku kogemust.

Tanel Järvet 

Uudised