SS Uudised
22.02.2014

Rühm rännakul ja laskmised Männiku väljal. 22.veebruar 2014

Põhja kompanii koondrühm teostas veokitel rännaku Plangu baasist Silikaltsiidi tänavale, mille lõpus jalastuti. 


Edasine ülesanne oli läbida ca 1,4km ala kuni Männiku laskevälja 600m tiiruni. Seejuures oli eelinfo kohaselt maastikul tegutsemas vastase väikeüksus (mis koosnes PKOMP võitlejatest: TT, KP ja täpsuslaskur).
RÜ andis rännaku käsu (alloleval fotol). 


Seejärel 1. jagu hõivas olulise kõrgendiku.


Seal satuti vastase KP tule alla, misjärel liiguti varjatult vastase selja taha.2.jagu ja RV koos veokitega oli samal ajal peatatud, sest vastase täpsuslaskur laskis kusagilt (kohta ei õnnestunud tuvastada) ja võttis nii maha 4 võitlejat, s.h. ka ühel veokil katuseluugist välja olnud laskuri.
1.jagu siiski suutis manöövriga vastase väikegrupi selja tagant ohustada niivõrd, et vastane pidi positsioonid maha jätma. Ja lõpus sai rühm teha ka 2 rünnakut—üks jagu hoidis vastast tule all ja 1 jagu ründas.
Mida õppisime:
Vastase ohtlikul alal tuleb veokid jätta kaugemale maha, et vastase täpsuslaskur neid ei hävitaks, seejuures peab RV-le jääma ka väike julgestusgrupp.
Kui vastane avab tule, siis tema positsiooni tuleb jälgida--silmsidet ei tohi kaotada, sest muidu ei saa aru, kuhu vastane liikus.
Snaipri asukoht tuleb tuvastada—meil oli 2.jaol MG-3, mis surub kindlalt TL maha, kuid asukoht jäigi tuvastamata. .
Manööver ehk liikumine säästab elusid. Tempot tuleb hoida.

Selline täistaktikaline olukord andis RÜ-le, JÜ-tele juhtimiskogemust ja kõigile võitlejatele kogemust kuidas läbida vastase ohtlikku ala ning jaod said harjutada ka rünnakut. 2 rünnakut näitasid et peab veel harjutama kõige lihtsamat tuli ja liikumise meetodit: ÜKSI-ÜKSI, LAHINGPAARIDE KAUPA (see tähendab rünnaku suuna paremalt poolt lahingpaaride kaupa liikumist), et rünnakupunkti kõik kokku ei jookseks, vaid jagu ründaks ikka jao laiuselt.  
Seejärel oli lõunasöök ja siis juba Galili ja MG-3 laskmised. Kasutasime Hardy süsteemi tõusvaid märklehti. 

Viimased laskeharjutused olid juba pimedas.

Laskmisel mida õppisime: öösihikuga on raske täpselt lasta, sest tabamused jooksevad sihtimispunktist ca 40-50cm allapoole. Aga kuidas pimedas sihtida sihtmärgist 100m distantsil ca 40cm üles? Proovisime ka pealambiga kirpu valgustada, kuid dioptrist läbi ei näinud.
Ühesõnaga vajame siin olulist arendust.
Õhtul hilja siis relvade puhastamine Plangu relvaruumis. Kasutasime lahendust, et Galile enne vastu ei võetud, kui MG-d puhastatud ja tagastatud.
Nii puhastati MG-d jao koostöös ja kõik said ühel ajal koju.Uudised