SS Uudised
06.04.2014

Tuli ja liikumine Männikul 05-06. Aprill 2014

Mainitud õppus kulges tõeliselt õppimise tähe all: kõik osalejad said vett ja vilet lõpuni välja. Und oli vähe ja valitutel :)
Üritus algas väga kogenud (missioonid) ja väga pädevate (pikk teenistus ja õpetajakogemus) instruktorite käe all jagudes erinevate drillidega, mis päädis jalastumisharjutustega 2D veokitelt. Ehk siis käepärastest vahenditest kanti maha kontuurid ja joosti sisse-välja.


Seejärel patrullrännakuga majutuspunkti, kogupikkusega ca 7 km mille jooksul elati üle paljude tsiviilisikute hämmastunud nägusid (ühel kalamehel kukkus isegi sigaret suust), 3 varitsust ning tulekahju.

Varitsusse sattumisel harjutati jao tegevust (positsioone, vastulaskmist, asendeid, liikumisi), tagasirullimist ning jaoülemate tegevust selle kõige juhtimisel.

Vahelepõige: kui edaspidi on valida valgete ja kollaste kaitseprillide vahel, siis soovitan kollaseid. Nimelt käisime mitmekesi mitmeid kordi üle valgete prillide (hea et katki ei astunud), mis lebasid valgel kiviklibul ja ei märganud. Alles mingi nurga alt silma hakanud päiksekiire peegeldus aitas prille avastada.

Lisaks oli majutuskohta viivale teele kantud aegsasti rasked tõkked (kahtlustan jälle vastutegevuse kurja kätt) mistõttu laagripaik viidi üle laskeväljade lähedusse.
Ma pole mõnda aega seal käinud ja nüüd jäi suu lahti, mis võimas asi on sinna ehitatud. Kes ei tea, millest jutt: osalege järgmisel laskmisel, mis millalgi seal kindlasti korraldatakse!

Kohale jõudes olid kõik muidugi väsinud, saanud tuult (ja ka päikest) kuid puhata polnud aega, sest termostes toodud toit tahtis hävitamist ning laagrirutiinid harjutamist. Noored panid korduvalt püsti ja võtsid maha jaotelke, koostati õhtused patrullikavad koos käitumisõpetusega, loodi uhked välikäimlad koos valguspulkade ja märgistuslindiga ning tasapisi võis kotile sättida.

Usinad relvaeksamiks valmistujad koopereerusid, arutasid läbi teooriat, jagasid juppideks ja panid kokku relvi, mille tulemus oli järgmisel päeval näha: eksamid sooritati meie tiimi poolt 100%-liselt.

Hommikul peale sööki elati end välja laskeplatsil, kus lasti mitmekaupa automaatidest ja kuulipildujast paukpadrunitega. Usinamad said harjutada ka nö intensiivset tuld varitsusse sattumisel erinevatest asenditest ja erineva laskekiirusega. Hea oli ka see, et pärast koguti korralik kogus vanarauda (koristamiseõpe 1 noortele).

Tänu harjutamisele sai laager kiirelt kokku, plats puhtamaks kui enne (koristusõpe 2 noortele) ning jätkasime paari drilliga - tuletasime meelde rullimist varitsusse sattudes ning tegime korra läbi ka uue asja: ahelikus liikudes maa-ala puhastamist. Lahtisel platsil (v.a. mõni puu) tuli asi perfektselt välja nii joone hoidmise kui ka liikumisasendite osas.

Seejärel jalgsirännak kogunemispunkti, mille jooksul saime taas 2 varitsust. Tuleb mainida, et nii esimesel päeval kui teisel päeval suutis eesolev jagu silmad nii hästi lahti hoida, et varitsus avastati juba enne temani jõudmist. Kinni kasvanud maa-ala puhastamisel selgus harjutamist vajav osa: joone ja vahede hoidmine sai korralikult häiritud. Eks peab treenima.Õhtu lõppes Plangus, kus kogu varustus sai kiirelt maha ja üle vaadatud-ladustatud, pikem venimine oli relvade puhastamisega, kusjuures kõik olid nina ja näppupidi juppides. Ühel hetkel paistis, et KP on lausa üle lakutud, nägi välja nagu uus.

Viimane söök kirsiks tordile ning lõpurivistus.

Ausalt super oli!

Kui oleks pärislahingud olnud, esitaksin autasustamiseks medalite ja ordenitega mitmed isikud, kes hämmastava entusiasmi ja ennastsalgavusega silma jäid:
1) rühmavanem lpn L., kelle kamoga mustaks võõbatud silmad tundusid säravat järjest rohkem, mida enam ülesandeid teha vaja oli;
2) 1.JÜ O. - kes oli meil vaieldamatult kõige kogenum ja parema väljaõppega jaoülem, kes tegutses täpselt nii nagu ideaalis peab;
3) 2.JÜ M. - kes kogu selle värgi meile "kokku keeras" ning viitsis kogu aeg rallida ja seejuures nalja visata;
4) 3.JÜ T. - kes sai JÜ-ks lambist ja tegi mis vaja lambist;

¤  Sügav kummardus nende abidele ning neidudele, keda meil rühmas oli pea pooled.
¤  Kõva käepigistus instruktorite ülemale J.R, kes pea kogu aeg täitis mitut rolli (vastutegevuse koordineerija, instruktorite juht ja ise instruktor pluss nõuandjana siin ja seal kus aga vaja oli)!

Kohtume veel!

PS! 4 noort võtsid vastu dokumendid KL-ga ühinemiseks, paar tükki olla juba astunud. Seega on varsti loota üksustesse täiendust.

N-lt V.KUudised