SS Uudised 22. ja 23. novembril toimus rühma sidemehe kursuse teine ning ühtlasi viimane moodul." />
23.11.2014

Rühma sidemehe teine nädalavahetus

22. ja 23. novembril toimus rühma sidemehe kursuse teine ning ühtlasi viimane moodul.

/Loe ka sidemehe esimesest nädalavahetusest SIIT


Laupäeval vaatasime üle sideskeemides kasutatavad tingmärgid ja kaabelside teooria ning suundusime maastikule õpitut praktikasse rakendama, st kommutaator jäi õppehoonesse ja neli rühma vedasid sidekaablid ette antud kohtadesse laiali. Esimene lumi aitas maha veetud kaablit hästi maskeerida. Liinid said veetud ja välitelefoniga ühendus õppehoonesse loodud. Kindlasti tasub siit meelde jätta, et kui midagi teha, siis teha korralikult, sest kui poolile kaabel suvaliselt ja lohakalt peale kerida, siis pole sellega järgmisel korral midagi teha ning kõige väärtuslikum vara ehk aeg läheb kaotsi (teine rühm saadab kurja noodi nende pihta, kes v-vbl Märsile halvasti keritud pooli tagasi sokutasid).


Päeva teises pooles tutvusime lähemalt kõiksugu raadiojaamadega: SEM70, ICOMi autoraadiojaam ja erinevad ICOMi käsiraadiojaamad. Õhtu lõpetas sagedusteooria kuulamine..
Pühapäeva hommikul vaatasime põgusalt üle antenninduse ja kordasime olulisemat.
Kontrollharjutusi oli kaks ja tegime neid kolmeliikmelistes gruppides. Grupp sai kätte paberil sideskeemi, vastavalt millele tuli aru saada, millised seadmed tuleb ülesande sooritamiseks kaasa võtta. Meie kontrollisime klassis seadmete korrasoleku, lülitasime sisse SEM70ne ja liikusime esmalt õue ning võtsime kaasa traatside loomiseks vajaliku (kaablirulli, kaablihargi, välitelefoni ja montöörikoti), ICOMi autojaama ja SEM70 oli siis juba seljas. Veidi võttis aega meile määratud auto leidmine, aga kui masin leitud, siis asusime ühendusi looma. Traat sai veetud eeskujulikult ning pärast seda ka sidekontrollid, autentimised, QUICKSITREP, CONTACTREP ja koodipuntide esitamine tehtud. Saime korralduse kõik seadmed kokku tagasi pakkida ja ka kaabel kokku  kerida, see käis kähku. Esimese ülesande sooritamist segas veidi see, et meie grupil oli hajutuse koostaja sassi ajanud raadiovõrgud, aga kuna grupiliikmed kasutasid loomingulist ja leidlikku lähenemist, mida sidemehel on samuti vaja, siis sai vajalik info ikka edasi antud. Lisaks ehmatas reaalsus, st meie saime kolmekesi kolme seadme kallal toimetada, aga tegelikus olukorras tuleb ka üksi hakkama saada.

Teine kontrollharjutus seisnes selles, et olime klassis ja võtsime maastikul tegutsevate gruppide sidet vastu SEM70nel ja ICOMi käsijaamaga. Oluline abimees oli sidepäeviku pidamine.
Instruktorid jäid meie tegevusega rahule ning veebruarikuus jätkub kursus järgmisel tasemel.


Võitleja L.

Uudised