SS Uudised Aeg jälle üheks kokkuvõtteks huvitavast nädalavahetusest, mille raames Põhja kompanii parimate poegade osavõtul Rummu vangla aladel vastaseid kurnasime. Tegevus toimus 14.-15.märtsil." />
17.03.2015

Põhjakate ja rannakaitsjate vastutegevus Toompea malevkonnale

Aeg jälle üheks kokkuvõtteks huvitavast nädalavahetusest, mille raames Põhja kompanii parimate poegade osavõtul Rummu vangla aladel vastaseid kurnasime. Tegevus toimus 14.-15.märtsil.
S-il paluti rannakaitsjate poolt taaskord abi eliitüksuse moodustamiseks - samuti käisime nende kutsel Orkaanil, sellel õppusel osalenud põhjakate tegevustest on võimalik lugeda ka viimases Kaitse Kodus, seal oli ka meil väga tähtis roll sadama hõivamisel. Oluline roll oli põhjakatel ka seekord, sest vastutegevuse üksusest moodustasime just meie suurema enamuse. 
 
Toompea malevkond oli planeerinud lõppenud nädalavahetuse objekti kaitse harjutamiseks. Seega nende treenimine sellel nädalavahetusel oli hädavajalik. Jõudsime alale lõuna paiku ja kaua madinat ootama ei pidanud. Laadisime salved / lindid täis - eriti positiivne oli moona kogus, mida sellel nädalavahetusel kasutada saime. KP-ga sai ära lastud ligi 1500 patti, Galili mehed möllasid pidevalt 9 täis salvega. Natuke 7.62-te sai võetud ka vastaste masinast. Siinkohal ka õppetund omadele - moona mitte jätta järelvalveta !
 
Kaitsjate esimeseks ülesandeks oli objekti ümbruses hoonestatud alal patrulli teostada. Au ja kiitus R-le ja S-ile - väga hea näitlemine nende poolt tsiviilriietes. Mõlemad istusid ühes hoones ümber laua, lasid telefonist muusikat ja laua pealt polnud puudu ka sümboolne pudel. Kõike selleks, et vastaseid eksitada ja sundida neid kohalikke korrale kutsuma. R ja S olid tegelikult relvastatud ja valmis tuld andma, samas ootasid teised võimalust, et olukorda inspekteerima läinud vastast ootamatult rünnata. Ülesannet täitsime edukalt, sest lõpuks kottisime vastaseid iga nurga pealt. Patrullijad, kes lõpuks järeldusele jõudsid, et tegemist on vastastega, jäid igas olukorras hätta. Kiired ümberpaiknemised, linnalahingu eripärasuste ära kasutamine, agressiivsus - usun et need põhitõed tõid meile eile edu, mis ei jäänud mainimata ka objekti kaitsjate ülema poolt, kes sõnas et reaalses lahingus selliste võitlejatega külg külje vastu sõdida nagu meie, oleks lausa lust.
 
Päeva esimese poole teiseks ülesandeks kaitsjatele oli patrulli sooritamine läbi rahutu ja mässulise grupeeringu, keda etendasime meie. Põhjakad ilma relvastuseta mängisid tsiviliste, kes saadeti tänavale eesmärgiga segadust külvata ja tekitada võimalikult sarnane moment 2007. aasta rahutustele. Patrullijad liikusid siis kahes kolonnis läbi tänava ja meie omalt poolt andsime endast parima, et nende ülesanne võimalikult ebameeldivaks muuta. Lõpuks kujunes see neile väga raskeks takistusrajaks, sest loopisime neid erinevate maast leitud esemetega(peamiselt pehmed) ja proovisime relvi, salvesid, varustust seljast ära tirida. Vahepeal leidis aset ka ootamatu tulevahetus, mis patrullijad ikka täiesti segadusse viisid. Meie poolt väänati maha üks mees kolme patrullija poolt ja ülejäänud said ka lähivõitlust pehmel viisil harjutada, oli väga huvitav ja kokkuvõttes said toompealased väga hea õppetunni.
 
Vastutegevuse teiseks ülesandeks oli vastast nende põhiobjektil mõjutada. Rummu alade kaardil oli nende objektiks hoone märgistusega D4. Seal asusid nende põhipositsioonid. Kuna põhjakad koos rannakaitsega edenesid pea igas lahingu faasis väga kiiresti ja edukalt hoonele lähedale, siis vahekohtunikud pidid ürituse vahepeal isegi kinni pidama. Põhiobjekti oleksime väga edukalt ära puhastanud, aga kokkuvõttes ei olnud kaitsjate plaanis sees momenti, kus vastane peaks majja sisse murdma. Seega võtsime põhiobjekti mitmelt küljelt tule alla ja andsime neile võimaluse põhipositsioonide kaitsmise harjutamiseks. Ürituse lõpus sooritasime suure pealetungi, kus põhjakad jõudsid peasissepääsuni välja, samuti mõjutasime kõiki hoone külgmisi positsioone, kus kaitsjad asetsesid. Rünnaku tegi veel ebameeldivamaks nende jaoks asjaolu, et just hakkasid osad kaitsjate võitlejad õhtust sööma - mitte kauaks. Lõpuks jooksid nad meiega võrreldes moonast tühjaks ja oligi ENDEX. 
 
Kokkuvõttes oli taaskord väga vinge nädalavahetus ja nendega kes kohal olid - au oli teiega võidelda !
 
Pildid leiate manustena - siinkohal kindlasti vaadata kappi, kuhu S lõhkepaketi sisse pani. See kapp lendas effektselt tükkideks !
 
Elagu Eesti !

Uudised