SS Uudised 2. aprillis toimus 12. Scoutsrännak, mis on Pakri poolsaarel aset leidev 30km võistlus." />
06.04.2015

Scoutsrännak 2015

Trassil on kaks võistluskategooriat: 1) jõustruktuuride esindajad: saapad, vorm, relv + 10kg raskusi; 2) tsiviilisikud: vabalt valitud vormis + 15kg raskusi. Esimese kategooria läbijad, kes teevad aja alla 4:30 saavad medali ja teise kategooria võistlejatel on see aeg 4h. Võitja aeg oli sel aastal 2:48.
Sel aastal oli õnneks korralik jalaväelase ilm, sadas vihma ja lörtsi, õhuniiskus oli 100% ja kõigile tuntud viimase 10km sees olev motivatsioonisirge oli mõnusalt mudane. Kahjuks poole pealt lakkas sadu ja ilm läks paremaks, mistõttu paljude sõdurite motivatsioon langes.
Meie kompaniis oli registreerunuid 16, kuid mul puudub ülevaade, palju reaalselt kohale läks. Ma otsustasin ise päev enne võistlust, et ma lähen rajale tsiviilriietes, kuna koos relvade väljavõtmisega ja tagastamisega oleks päev kujunenud kõvasti pikemaks ja väsitavamaks.
Ise jäin võistlusega väga rahule, sain ajaks 3:39. 6 minutit jäi puudu enda parimast ajast. Kindlasti soovitan osaleda sellistel üritustel kõigil, kuna tegemist oli hea trenniga ja jalgsirännaku harjutamine on väga oluline. Ei saa jääda loota motoriseeritud transpordi peale.

Mõne mehe kommentaarid:
K.M.R.
Fiiling: Päeva alguses hea, kuni poole rajani hea. Siis vaikselt valuliste jalgade pärast läks tuju alla, aga muidu hea, vihm tegi tuju heaks, külm ei olnud, viimased 3 km oli piin, kuid malevlane P süstis motivatsiooni ja tegime lõpuni. Kogu raja vältel kuulasime kaasa võetud kõlariga moriveerivat muusikat, seda nalja ja motti jagus ka teistele rajalistele, kes viitsisid meie kiirusel kulgeda

A.P.
Alguses oli elevus suur, ei jõudnud ära oodata millal rajale saab. Esimesed 10 kilti läksid kiirelt, mõtlesin et nii peaks lihtsalt need ülejäänud 20 kilti ka tulema, aga päris nii lihtsalt ei läinud. Kui vahepeal pause tegime siis peale igati pausi oli järjest rohkem tunda et jalad ei tahtnud kohe liikuma hakkata. Lõpus oli selline tunne, et ennem käiks raja järjest lõpuni kui teeks vahepeal pause. Üritus oli muidu meeldiv. Olen oma esimese korra ajaga rahul ja loodan seda järgmine kord parandada. See kõlar oli hea motivaator. Rohkem osalejaid võiks järgmine kord teisest rühmast olla.

T.P.
Mulle oli see esmane kogemus täisvormis ja relva/selakotiga niii pikka distantsi kõndides/joostes läbida. Esialgu sai eesmärgik võetud 4 tunni kanti, ehk ca 8 min/km tempo aga see oli enda võimete selge ülehindamine. Esimesd kaks kilomeetrit läbisin joostes umbes 7 min/km teempos. 3. km tegin kiirkõndi ca 9min/km kohta ja lootsin umbes niimodi jätkata lõpuni aga varsti sai selgeks et selleks tempoks jõudu ei jagu. Edasise distantsi jooksul tempo kogu aeg lange ja viimsed km läbisin juba 10-11 minutiga. Umbes 20 km peal hakkasid jalatallad korralikult haiget tegema ja siis lasksin minna ka järgmisel eesmärgil 4:30. 1,5 km enne lõppu üritasin veel joosta aga suutsin teha max 10 jooksusammu Lõpuajaks tuli 4:53 ja olin sellegi üle õnnelik. Muideks mul oli hommikul selline hull mõte peas, et võtan kaasa hoopis MG3, aga õnneks see ainult uitmõtteks jäigi. kokkuvõtteks väsinud aga õnnelik ja järmine aasta kindlasti uuesti.

PS, pildil oleval kutil läks poolepeal seljakott katki ja tassis 15kg liiva prügikotis ja üle õla. Lõpuks jõudis ta veel 4h sisse ja sai medali...visa hing.