SS Uudised
24.05.2015

23.-24.mai NAK-i kuues nädalavahetus

Tervist, võitlejad!
Okkad on kokku loetud ja pärast pikemat pausi jätkus NAK-i kursus. Nädalavahetuse teemadeks oli jao rünnak, luure ja vaatlus ehk siis aukartustäratav hulk uut infot, drille ja nüansse, mida meeles pidada. 
Samas on JÜ üks olulisemad oskusi reageerida kiirelt ja loominguliselt ning kõlama jäi nv lõpuks see, et drillis ei pea kinni olema, küll aga tuleb saadud ülesanne täita.
Reedel õppisime klassiruumis, et jao rünnak koosneb kuuest etapist ning tahvlimagnetitega sai olukord ja manöövrivõimalused läbi mängitud, et maastikule jõudes oleks teoreetiline pilt olemas. Lisaks tegi kursuseülem õhtul kõigist kursuslastest n-ö paraadfoto – ilus traditsioon, et saad kaasnaklaste pildi meenutuseks kaasa.
Laupäeval liikusime maastikule. Päeva esimeses pooles harjutasime esmalt demojaoga läbi rünnaku osa, siis, kasutades n-ö klaasikillu meetodit, saime kõik JÜ-dena liigutada käbisid, paintballikuule või võililleõisi, et instruktori valvsa pilgu all rünnaku drillid läbi teha. Pärast n-ö kuiva harjutamist mängis üks jaost vastast, keda ülejäänud jagu avastama pidi ja ründama. Meie tegevust saatis Männiku raba vaatetornis kontserti andnud Ott Lepland J Drill näitas taaskord, et üksikvõitleja oskused on ülimalt olulised (nt tuli ja liikumine, dubleerimiskindlus, elementaarne side-eeskirja tundmine jms).
Edasi harjutasime läbi patrull-liikumised vastase alas – erinevad formatsioonid, takistuste ületamised, kogunemispunktide määramised. Meeldejääv oli brittide meetod, kuidas kogunemispunktis ringkaitse võtta ja näiteks kuulmispaus teha – vt fotot manuses.

Päeva maasikul lõpetas aga vaatlusposti väljapanemise drill, mida sai samuti esmalt demojaos ette näidata, siis klaasikillu meetodil proovida ning viimaks reaalsete võitlejatega läbi mängida.
Õhtul klassiruumis saime RÜ operatsioonikäsu „Kana ajab sulgi“, mille alusel koostasime pühapäevaks jaole käsu ja mis reaalselt maastikul ka käiku läks ning just selliselt vaatluspostid ka välja pandi. Instruktorid jäid meiega üldjoontes rahule, sest detailides lihvimiskohti on, kuid RÜ sai olulise info kätte ning VA-d mänginud instruktorid meie jagusid ei avastanud. Küll aga oli Männiku ala orienteerujaid ning tsiviliste täis ja seetõttu oli liikumine alas „nagu päris“.
Oli väga-väga inforohke ja tegus nädalavahetus ja kui varem on mõni virisenud, et peab liiga palju passima, siis seekord olid instruktorid eriti tublid ja ajakavast hoiti ideaalselt kinni ning tempo oli kogu aeg peal. Aina rohkem hakkab jaoülema mõtteviis omaks saama ning enesekindlus tekkima J
Hoiame teid kõiki kursis meie edasise käekäiguga kursusel ning soovime meelde tuletada, et 9.–11.oktoober toimub NAKi lõpuharjutus ehk Kotkalend 2015. Seal saame meie, värsked jaoülemad, harjutada õpitut. Pange endale juba varakult kirja need kuupäevad, sest meil oleks väga vaja jaovõitlejaid, kelle peal oma oskusi demonstreerida ning oma kompanii kaitseliitlastega on seda tunduvalt parem tunne teha.
Nautige suviseid ilmasid!
rms L

Uudised