SS Uudised
22.08.2016

Sissiõpe

Osa Põhjakatest veetis möödunud nädalavahetuse hajutatud lahingtegevuse kursuse 3. tsüklit läbides. Und ja kuivi sokke väga palju ei olnud, see-eest areng ja seltskond oli üle prahi. 
 

Esimene päev möödus rühma, jao ja grupi kaupa miinivaritsusi plaanides ja läbi viies. Saime päris hästi aru, milles peitub miinide võlu ja suutsime lõpuks varitsusi läbi viia ilma ühegi käsirelva pauguta. Vaenlase riismed, mis esimesest miiniüllatusest alles jäid ja meile metsa järele tulid, ei leidnud metsast kedagi, kuna puudus käsirelva hääl ja leek. 
 
Teise päeva varavalges asusime objekti ründama. Kaks luuregruppi andsid raporti kella 0600ks, käsk tuli alla 0730, rünnaku alguseks oli määratud 0800. Paar minutit enne rünnaku algust otsis vähemalt meie jagu oma rünnakuobjekti endiselt taga. Täiesti uskumatu lugu, aga vaenlane ei olnud arvestanud meie plaaniga! Nad olid kahe tunni jooksul veokid angaari peitu viinud. Me olime väga pettunud, et pidime oma hea plaani ümber tegema. Igatahes saime oma pettumuse vastutegevuse peal välja elada ja võtsime objekti ikkagi ära. Jälle pidime nentima, et lahing on ettearvamatu ja plaan peab olema lahtine. 
 
Meeldiv jalaväeilm, intensiivne põrkamine, vähene uni ja paras ports uut infot summeerus pühapäeva õhtul hundiisuks ja niitvaks rammestuseks. Oli meeldiv.
 
 
Lugupidamisega
rms R. R.

Uudised