SS Uudised
31.07.2016

Eesti Meistrivõistlused vintpüssi practical laskmises

Tere,
 
Nädalavahetusel toimusid Nursipalu lasketiirus Eesti Meistrivõistlused vintpüssi practical laskmises. Võistlusel osales 7 Põhjakompaniiga seotud laskurit ning tegid seda traditsiooniliselt edukalt. Semi auto open klassis (vintpüss kus on lubatud optikad ning kõikvõimalikud lisavidinad) saavutas individuaalse III koha n-ltn K. A TTR-st. Leitnant A koos n-ltn P said III koha ka meeskondlikus arvestuses. SAO klassi IV koha sai Põhjakompanii toetajaliige S.K.
 
TTR on üldse kõvade laskurite pesa, sest semi auto standard (tavaliste raudsihikutega vintpüss) klassis saavutas individuaalarvestuses IV koha n-srs J.T ning IX koha kpr R.N. R sai meeskondlikus arvestuses samas klassis ka II koha. Ära peab mainima, et sinna tiimi kuulus lisaks R'le ka kaks endist Põhjakompanii liiget.
 
Võistlus oli traditsiooniliselt väga hästi korraldatud Kaitsejõudude Spordiklubi poolt ning võistlejaid oli kokku tulnud üle terve Euroopa. Harjutused olid huvitavad ning päriselus ette tulevaid olukordi imiteerivad. Näiteks oli püsti aetud puu ning sinna sisse taotud metalltorudel, mis imiteerisid oksi, pidi leidma endale sobiva laskeasendi ning laskma 150 m kaugusel asuvaid märke. Oli väljakutset pakkuv. Reaalelu imiteeris ka harjutus kus laskuri jalga külge oli nööriga seotud 16 kg kaaluv sangpomm ning ühelt laskepositsioonilt teisele liikumiseks pidi seda pommi kaasa vedama. Nüüd kujutan ette mis tunne on TT meestel granaadiheitjaga Carl Gustav ringi põrgata :)
 
Võistluse peakorraldaja on ühtlasi ka uue laskeväljaõppe eeskirja autor ning seal toodud põhimõtteid kajastasid ka selle võistluse laskeharjutused. Kogemusi ja teadmisi kogunes jälle kuhjaga ning eesmärk on meil need teile Põhjakompanii laskepäevadel edasi anda. Ainult nüril 100 m täpitoksimisel on lõpp, edaspidi õpime laskma nii nagu tegelik elu seda nõuab ja toome uusi laskeharjutusi sisse.
 
Allakirjutanu tulemus läks relva tõrke nahka. Varasema harjutamise ja võistlemisega olen oma relvaraua ära kulutanud ning see ei suuda enam kuuli stabiliseerida. Lähedal asuvatesse märkidesse lähevad kuulid külg ees ning 200+ meetri peale lendavad nad suvaliselt ja tihti kukuvad mõnikümmend meetrit enne märke maha. Aga asi seegi millest õppida.
 
Manuses olevad pildid on pärit Kaitsejõudude Spordiklubi poolt hallataval facebooki lehelt: https://www.facebook.com/3GunGrandTournament/?fref=ts
 
Tiirus näeme!
 
A.B.
3. JVR

Uudised