SS Uudised
21.04.2013

Põhja kompanii baasõpe ja laskmised 20.-21. aprill 2013

Laupäeva hommikul ajavahemikus 8.00-8.15 kogunesid Plangu baasi Põhja kompanii rühmad. Järgmisena jagati meile tunnuskaart ning sealt edasi juba relvad.

Hommikul sai veel varustust täiendada, kui kellelgi miskit puudu oli. Peale rivistust seadsime ennast veokitele ning algas tee Männikule.
Männikul aidati meid rakmete paika panemisega. Seal kulus umbes 20 minutit ja edasi liikusime tuulevaiksesse kohta, kus räägiti üldiselt õppusest. (Pildil seatakse rakmeid paika)Peale söömist asusid relvaeksami tegijad tagasi lagendikule õpet kuulama ning kellel oli relvaeksam tehtud, läksid 1. Jalaväerühmale metsa vastutegevust tegema. 1.rühm harjutas jao kiirrünnakut.

Kui maskeeringud olid tehtud ja salved täis laetud läksime positsioonidele. (Pildil toimub relvaõpe)

Tagasi jõudes saabus ka peatselt söök ning kõik said kõhud täis. Peale söömist asusime telke kokku panema. Rühm jaotati kolmeks ning igas telgis magas circa 7 inimest. Telgi kokkupanek ei tulnud raskelt kuna grupp töötas koos. (Telkide kokkupanek) Peale seda jaotati rühm kaheks ning toimus taktikaõpe, mis kujunes ka paljude lemmikuks. Hilisõhtul toimus ka vorstide grillimine lõkkel, mis lõi hea meeleolu.
 

Vahepeal jagati ka ajad, kes millal laagrivalvet teeb ning ahju valvab. Kuna kõik olid mõistlikud, said kellaajad ilusti paika ning öö läks rahulikult. Tänu valvsale ahjuvalvele oli meie telgis enamati soe, kuid osadel hakkas vahepeal külm. Hommikul, kui kõik ennast telgist välja olid saanud toimus hommikusöök ning hiljem asjade kokkupanemine. Kui plats oli korras, siis veidi hiljem alustasid atesteerijad atesteerimisega.
Peale atesteerimist jagunesime me neljastesse gruppidesse ning algas rännak lasketiiru. Teel lasketiiru kohtasime ka vastutegevust ning möödusime neist. Lasketiirus jätkasid atesteerijad praktilise osaga ning ülejäänud läksid laskma.Peale laskmist tehti lõpus fotosid ning jätkus tee tagasi baasi. Seal toimus söömine ning lõpuks relvade puhastamine.

Koostas E.A., PKOMP 2.rühm

Palusin ka osadel rühma liikmetel oma muljeid jagada.

Need kaks päeva metsas olid järjekordselt väga õpetlikud, sai esimest korda suurem telk üles pandud, vastast rünnata, vaenlane olla. Esimese päeval vaenlast mängides piirati meid sisse kiirelt, vigadega, kuid selleks õppused ongi. Päeva lõpus lõkke ääres süüa ning hiljem magama minna telki oli väga mõnus. Järgmine päev võttes retke Männikule jalgsi tuli jällegi vastastest mööduda ja jõuda sihtmärki. Männikul sai oma relva ka sisse lastud, mida hiljem puhastama sai minna. – P.O.

20-21 aprillil toimunud Põhja kompanii baasõppest jäid minule ainult positiivsed emotsioonid. Kõige parem oli muidugi seltskond, kellega koos viibisime, sest nendega olles juba igav ei hakanud. Samuti ei saa mainimata jätta harjutusi ise ja õpitu praktiseerimist. Üleüldiselt jäid mulle head mälestused õppusest ja ei olnud kahju loovutada üht nädalavahetust selle jaoks. – R.P.

Eelmisel nädalavahetusel toimunud baasõpe ja taktika harjutused olid, minule, kui noorele kaitseliitlasele, suur ja äärmiselt hea kogemus. Sain juurde palju uusi ja kasulike teadmisi ja sain sooritada (tänu õpetlikele juhendajatele) relva atesteerimise. Nagu alati söök oli väga hea ja soovin avaldada suurt tänu imelistele kokkadele. Jäin väga rahule nii juhendajate, organiseerimisega kui ka õppe harjutustega. –M.A. 
Uudised