SS Uudised
16.02.2013

Põhja üksikkompanii suusarännak ja laskepäev 2013

16.veebruari hommikul kogunesime Nõmmel Plangu baasis ja võtsime välja Galilid.
Seejärel asus Põhja rühm suuskadel rännakule. Marsuut kulges läbi Hiiu ja üle Pääsküla raba Männiku tiiru. Rühma ülesandeks oli suuskadel jõuda Männiku tiiru. 1 jagu liikus veokitel DAF ette Männiku linnaku alale, et seada üles varitsused meie suuskadel liikuvale rühmale.
Külma oli -2 kraadi ja lund päris palju, nii et isegi Hiiu tänavatel oli hea suusatada.


Männiku alal märkas eesjulgestus ühte kiivrit künka harjalt ja kasutasime drilli, et 1 jagu jäi katma ja 2 jagu liikus kaarega edasi. Peagi sattusime ka teise varitsuse alla, kus kasutasime samuti kattegruppi ja kaarega mööda
liikumist. Järgmistel kordadel peame harjutama ka drilli, et püüda varitsust tiivata ja see hävitada. Seekord oli lund küll vaid ca 30-40cm, kuid võitlejad, kellel suusaklambrid purunesid lahingute vahel, võivad kinnitada kui raske oli lumes sumbata.


Peatselt jõudsime Männiku tiiru, kus tagasiside tegi v-vbl S., kes oli juhtinud varitsuste ülesseadmist. Tema lühike kommentaar oli, et meie suuskadel rühm liikus maastikul nagu Ferrarid ja raske oli varitsusi üles seada. Usun et trossidemete korral suuskadel suudame remondipause vältida ja tõsta kiirust veel 2-3 korda.

Männiku lasketiiru jahimajas toimus soojade ja kuivad riiete vahetamine. Kohale olid jõudnud veel 10 uut liiget ja peatselt algas lõunasöök. Lõunapausi järel algas uutele liikmetele relvaõpe ja vanemate olijatega lasime Galilid sisse. Noorte entusiasm andis ka instruktoritele motivatsiooni. Meenub üks puhkehetk, kus instruktoritelt küsiti „Kas tohib veel Galili kokku- lahti võtta?“ Loomulikult tohtis ja juhendati põhjalikult.
Koolitusel kasutasime vanemaid olijaid noorte juhendamisel. Usun et noorliikmed said aimu Põhja kompanii hoiakutest ja saadi ka omavahel tuttavamaks.


Õhtupimeduses tegime rühma ühisfoto autotulede valgel ja asusime DAF-dele, milledega tegime motoriseeritud rännaku Plangu baasi.
Seejärel juba Plangu relvapuhastusruumis Galilide puhastamine ja õhtusöök õppehoones.

Loodan et suusarännak ja laskepäev õpetasid igaühele, millist varustust talvistes oludes kasutada ja kuidas tegutseda. 

Uudised